جناب آقای جرج دنیس پاتریک کارلین که اغلب تو را با نام چارلین می‌شناسند. اکنون نزدیک به ده سال است که جسم خود را ترک کرده‌اید. واقعا کنجکاوم بدانم در مورد عقاید قبلی‌ات همچنان استوار هستید یا نه؟ 
البته با نظرهایت در مورد سیاستمداران، رسانه‌ها و سوءاستفاده آنان از زبان مذهب و دین و اجرای دروغین آن کاملا موافقم ولی نظرت را راجع به خداوند نمی‌توانم بپذیرم. 
علاقمند و سخت مجذوب هستم به طور موقت به این دنیا بازگردی و برای یک‌بار هم شده یک استندآپ دیگر اجرا کنید. بله همان استندآپ‌هایی که به صورت کمدی با لحنی جذاب همراه با ژست‌های بامزه اجرا می‌کردی تا عقایدت را هرچه بهتر راجع به عدم وجود خداوند به ذهن مخاطبانت منتقل کرده تا در خور باورشان بگنجانی. اما حالا با وضعیت زندگی جدیدت حتما وضعیت باورهایت در این مورد خاص تغییر کرده است. زیرا که شاهد مسائلی هستی که قبلا چشمان‌ جان تو در مقابل آن نابینا بود.
نه من و نه هیچکس دیگر در جایگاهی نیستم و نیستیم که بتوان تو را متهم یا تبرئه کنیم. هیچ‌کس غیر تو از وضع زندگیِ قبلی تو خبر نداشته و مثل تو لحظات گذر عمرت را تجربه نکرده و نمی‌دانم چه بر سر تو آمده که به چنین عقیده‌ای رسیده‌ بودی. فقط خداوند دانای کل است و بس.
  

یکی از اجراهای چارلین دوست‌داشتنی را از لینک زیر دانلود کنید.
دریافت